Blog cikkek
Az epekímélő étrendről érthetően!
Aki átélt már egy erős akut epegörcsöt, az utána általában nagyon komolyan átgondolja az epediéta bevezetését az életébe, mert nem szeretné azt a fájdalmat soha többé megtapasztalni, amit akár egy kő okozhat. Dietetikusként én is az epekímélő étrend követését ajánlom ilyen esetekben, melyben az egyéni toleranciának nagyon nagy szerepe lehet! Milyen ez a diéta? Erről szól ez a cikk, példákkal fűszerezve, érthetően!
Diabetikus ételt rendeltem, de mégis magas lett a vércukrom. Miért?
Számos kisebb vagy kifejezetten nagy kiszállító cég dolgozik már országszerte, akik a „hagyományos” normál menüik mellett különféle diétákat is készítenek és szállítanak ki a megrendelőiknek. De vajon ezek a diétás menük tuti működnek minden hozzájuk kapcsolódó betegség/állapot esetén? Megéri ezeket csak menü elnevezés alapján megrendelni? Sok tipikus példával fűszerezve erről szól ez a cikk!
A gyümölcslevekről dietetikusként
Ki ne szeretné a gyümölcsleveket? Ízletesek, édesek, üdítőek, de vajon napi szinten fogyasztva valóban egészségesek? Gyümölcslé, gyümölcsnektár, esetleg gyümölcsital? Kinek jó és kinek kevésbé? Erről olvashatsz most!
Az isteni eper, de mit érdemes még tudni róla?
Van olyan, aki esetleg nem szereti ezt az isteni gyümölcsöt? Faeper, földi eper, szamóca, erdei szamóca…, melyik melyik? Milyen diétába illeszthető, milyen mennyiségben, és mit lehet belőle még készíteni? Erről szól ez a cikk!
Az inzulinrezisztencia kezelése dietetikus szemmel
Az inzulinrezisztencia egy szénhidrátanyagcsere zavar. A sejtek nem elég érzékenyek az inzulinra, ezért a szervezet már csak emelkedett inzulinszintekkel tudja a vércukrot optimális szinten tartani. Kezelése 4 pilléren nyugszik, melyekről részletesen az alábbiakban olvashatsz!
Az inzulinrezisztenciáról érthetően
Az IR-ről már akár napi szinten hallani, főleg, ha az ember egészségügyi, életmód vagy akár fogyókúrás oldalakat is követ rendszeresen. No de mi is az inzulinrezisztencia, milyen szakemberek foglalkoznak vele mélyebben, és milyen vizsgálat kell a diagnosztizáláshoz? A cikkemben többek között ezekről lesz szó, érthetően!
Minden, amit a reggeliről tudni érdemes
A rendszeres táplálkozással, a tudatosan összeállított étkezések sorával a nap folyamán nagy hatással lehetünk a fizikális vagy akár a mentális egészségünkre, továbbá kihatással lehetünk a közérzetünkre és a teljesítményünkre is. Dietetikusként nem győzöm eleget hangsúlyozni, hogy mennyire fontos rendszeresen táplálkozni, és hogy kiemelten fontos minden nap reggelizni. Ha megnézel egy dietetikus szakember által összeállított mintaétrendet, egészen biztos, hogy látsz majd benne reggelit!
Milyen élelmiszerekkel növelheted a rostbeviteledet?
Az egészségmegőrzésünk céljából kifejezetten fontos rostdúsan táplálkozni. Kihatással lehetünk a szénhidrát anyagcserénkre, a vércukor értékeinkre, egyes betegségek kialakulásának az esélyét is csökkenthetjük (pl vastagbél daganat), vagy akár a fogyókúránk is sikeresebb lehet, ha elegendő rosttal kombináljuk az étrendünket.
Mindent a rostokról! Ezért fontos cukorbeteg étrendben vagy inzulinrezisztenciában!
A rostok az egészséges étrend fontos részei, a rostdús táplálkozás nagy mértékben hozzájárulhat az egészséges emésztéshez és ezáltal az egészségmegőrzésünkhöz is.